Akcionář klubu

AGC Flat Glass Czech a. s., člen AGC Group

Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech, která je majoritním vlastníkem teplického fotbalového klubu, je centrálním střediskem společnosti AGC Glass Europe pro střední a východní Evropu a členem celosvětové Skupiny AGC (Asahi Glass Company), největšího výrobce plochého skla na světě.

AGC Glass Europe… přední výrobce plochého skla v Evropě

Společnost AGC Glass Europe se sídlem v belgickém Louvain-la-Neuve vyvíjí, vyrábí, zpracovává a dodává ploché sklo pro stavebnictví (vnější fasády a dekorativní sklo do inteiérů), automobilový průmysl (nová a náhradní autoskla), solární systémy a specializovaná průmyslová odvětví.

Stavebnictví: bezkonkurenční škála skel pro exteriérové aplikace kombinující estetický vzhled, odraz, světelnou prostupnost, tepelně izolační a akustické vlastnosti, protisluneční ochranu, bezpečnost, zdraví, snadné opracování a úsporu nákladů.

Interiérový design: moderní škála dekorativních skel (nejen) pro interiérové aplikace - skla vzorovaná, lakovaná, matovaná, s potiskem, elektroluminiscenční, zrcadla, … Nevyčerpatelná řada perspektiv, jemnosti reliéfů, barev a her se světlem…

Autoskla: kompletní škála skel pro automobilový průmysl - čelní skla, boční skla, zadní vyhřívaná skla, panoramatická střešní okna. A další špičkové funkční vlastnosti: vyhřívaná čelní skla, ochrana před infračerveným a ultrafialovým zářením, head-up displeje…

Solární systémy: fotovoltaické panely, solární tepelné panely a koncentrující zrcadla z extra čirých skel s vysokou světelnou a energetickou prostupností a skel s reflexními a vodivými vrstvami.

Svůj inovativní přístup vyjadřuje sklárna mottem „Glass Unlimited“. Rozumí tím své možnosti, které nabízí:

- sklo jako materiál odpovídající rostoucím požadavkům (estetika, pohodlí, úspora energie, zdraví & bezpečnost, udržitelnost

- nově vyvíjené produkty a postupy vznikající z neustálého vývoje a výzkumu špičkových sklářských technologií

- více než 100 výrobních a zpracovatelských závodů po celé Evropě, a to od Španělska až po Rusko

- celosvětová obchodní síť

- 14.500 zaměstnanců

V České republice má AGC dvě pobočky: AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group coby největšího výrobce plochého skla a jejich aplikací ve střední a východní Evropě (divize plochého skla, www.agc-glass.eu) a AGC Automotive Czech a.s. coby významného tuzemského výrobce skel pro automobilový průmysl (divize automobilových skel, www.agc-automotive.com).

AGC Flat Glass Czech … největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě

Společnost AGC Flat Glass Czech se sídlem v Teplicích spravuje nejen výrobní závody v Čechách, ale také obchodní agentury ve střední a východní Evropě, distribuční centra v Čechách a na Slovensku a síť zpracovatelských závodů v Čechách, na Slovensku a v Polsku.

Výrobky: prostřednictvím zpracovatelských firem nabízí společnost AGC Flat Glass Czech širokou škálu kvalitních sklářských výrobků, které podléhají neustálému procesu zdokonalování - např. izolační skla, která mohou plnit vedle základní funkce tepelné izolace řadu dalších požadavků, skla s potiskem, skla s LED diodami, vrstvená bezpečnostní skla, tepelně tvrzená či zpevněná skla, skla ohýbaná, protipožární a dekorativní skla do interiéru. Tyto produkty respektují aktuální módní trendy v architektuře i v interiérovém designu a splňují požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků a spotřebitelů.

Životní prostředí: v posledních letech společnost AGC věnuje významnou pozornost při uvádění nových produktů i na životní prostředí - snaží se rozšiřovat škálu výrobků, které souvisí s úsporou energie. AGC jako jediná sklářská firma v Evropě je držitelem certifikátu "Cradle to Cradle" pro své výrobky z plaveného skla a výrobky s měkkým povlakem,škálu dekorativních skel a vrstvená bezpečnostní skla. Výrobky s oceněním "Cradle to Cradle"jsou zahrnuty do certifikačního programu LEED. Tento typ certifikátu zohledňuje dopad výrobku na životní prostředí v rámci jeho celého životního cyklu, proto společnost zavádí nové způsoby řešení výrobků, řízení společnosti i výrobního procesu.

Významný zaměstnavatel: teplická sklárna se může pochlubit tím, že se tradičně umisťuje mezi nejlepšími zaměstnavateli nejen v regionu, ale celé České republice. V roce 2015 se například stala nejlepším zaměstnavatelem Ústeckého kraje a třetím nejlepším zaměstnavatelem v Česku. Ve dvanácti ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnost AGC Flat Glass Czech jedenáckrát první a jednou druhé místo. V celostátní soutěži to pak v posledních letech bylo třikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo. Společnost navíc jako vůbec první výrobní podnik s více než 1000 zaměstnanci získala vloni Cenu za sociální dialog a motivaci zaměstnanců. Několika důvody, čím si sklárna toto ocenění zasloužila, bylo téměř 250 inovačních nápadů zaměstnanců v roce 2014, nízká pracovní neschopnost nebo např. na 1500 hodin odpracovaných zaměstnanci pro neziskový sektor proplacených firmou.

Vize AGC vychází z vize „Look Beyond“ a z provozní politiky „Grow Beyond“ mateřské firmy AGC a zní:

Vytváříme budoucnost skla inovativními a dostupnými technologiemi a zlepšujeme každodenní život lidí.

Více informací o společnosti a jejích výrobcích naleznete na stránkách:

www.agc-glass.eu (firemní stránky)

www.YourGlass.com (produkty pro stavebnictví a interiérový design)

www.agc-processing.cz (síť zpracovatelských závodů)

www.agc-fenestra,cz (síť zpracovatelských závodů)

www.agc-trencin.sk (síť zpracovatelských závodů)

www.agc-automotive.com (sklo pro automobilový průmysl)

www.agc-solar.com (solární sklo)