17.07.2010 | Martin Kovařík

Slovácko - Teplice 3:0 (1:0)

Takřka totožnou sestavu jako v generálce vyslal do boje k utkání na Slovácku Jiří Plíšek. Rozestavení bylo také stejné jako v celé přípravě, tedy 4-3-3.

Na Moravě dlouho nebylo k vidění mnoho šancí. Míč sice více drželi domácí, ale víc než Tomáše Grigara zaměstnávali spíše síť nad brankou.

Šance začaly přicházet až po půlhodině hry. Nejprve Rosa hledal marně ve vápně Tomáše Vondráška, ale z následného protiútoku zaúřadoval Petr Švancara, který se uvolnil na vápně a nechytatelnou ranou do šibenice překonal Tomáše Grigara.

Žlutomodří se pokusili do poločasu vyrovnat, nejprve to zkusili signálem při přímém kopu, Vidličkovu tečovanou střelu lapil Filipko. Krátce před poločasem centroval zprava Ljevakovič na Vondráška, tomu chybělo několik centimetrů, aby míč lízl a překonal domácího brankáře. Konec poločasu tak přinesl větší aktivitu hostí, které jakoby probudil z letargie až inkasovaný gól.

Do druhé půle změnil Jiří Plíšek rozestavení a hráči víc drželi balón. První šanci měl Mahmutovič, který si postrčil míč do středu a pálil, jenže obránce mu padl do střely. Velmi přísnou penaltu odpískal rozhodčí v 64.minutě proti teplickým. Volešák se ohnul k míči a chtěl si ho postrčit hlavou, Martin Klein šel do souboje nohou a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, z které se Petr Švancara prosadil podruhé.

Třetí ránu hostům zasadil Martin Kuncl, který z rohu vápna křižnou střelou rozvlnil síť, ani napotřetí neměl Tomáš Grigar nárok. Když už se do šancí dostali také svěřenci Jiřího Plíška, tak jejich střely zblokovali obránci, jako tomu bylo v případě Doška i Mareše.

Domácí v utkání proměnili doslovo každou střelu na branku, a tak se radovali z vítězství 3:0. "Způsob jakým jsme přistoupili hlavně k prvnímu poločasu, kdy jsme byli pasivní, bez jakékoliv aktivity a touhy po vítězství. Takhle se hrát nedá! To co jsme tu dnes předvedli je velká ostuda," hodnotil utkání Jiří Plíšek.