28.06.2017 | Redakce

Teplice - Táborsko 3:1 (1:0)

Tepličtí v rámci svého kondičního soustředění v Písku dnes nastoupili proti druholigovému Táborsku, stejně jako proti Modlanům využil trenér Daniel Šmejkal dvou různých jedenáctek pro každý z poločasů.

Žlutomodří vstoupili do utkání aktivně, ale jakoby především ve finální fázi byla cítit únava z náročného soustředění. Zahrozili tak v úvodu pouze Krob z přímého kopu, který mířil nad a Fillo svým zblokovaným pokusem. Krásnou kombinaci si tepličtí hráči nechali na 31. minutu, Vaněček od lajny vyslal patičkou do útoku Kroba a ten našel z úhlu před prázdnou brankou Geberta, který tvrdou střelou otevřel skóre. Jenže Táborsku se podařilo rychle vyrovnat, v 38. minutě srovnalo po centru z levé strany. Do poločasu ještě mohl vrátit vedení svěřencům Daniela Šmejkala Rezek tvrdým přímým kopem, Toma však míč vyboxoval a Jeřábek poslal dorážku hlavou mimo.

Po změně stran to zkoušel stříleným centrem Patrik Dressler a jeho pokus proletěl skrz malé vápno těsně mimo. Tvrdou střelou to zkoušel zpoza vápna Alois Hyčka, ale pozorný Toma vyrazil míč na roh. Dobrý pokus vyslal také Patrik Žitný, jenže i ten byl odvrácen na roh. Další šanci měl Žitný v 71. minutě, vyražený balón se pak dostal k Haljetovi, který trefil clonící obránce. Do třetice už se mladíček Žitný prosadil, když ho přízemním centrem našel těsně před brankou Vondrášek. V 81. minutě pak ještě zvýšil Červenka.

Na soustředění v Písku bude tým pobývat do pátečního poledne, v sobotu se pak pětice Martin Fillo, Jan Krob, Tomáš Vondrášek, Tomáš Grigar a Admir Ljevakovič od 10:30 zúčastní otevření nového fanshopu v prostoru bývalého autosalonu přímo na stadionu.

Teplice - Táborsko 3:1 (1:1)
Branky Teplic: 31. Gebert, 73. Žitný, 81. Červenka.
Sestava Teplic:
1. poločas:
Chudý - Strada, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Fillo, Kučera, Gebert, Martirosyan - Rezek, Vaněček.
2. poločas: Grigar - Vondrášek, Šušnjar, Kodeš, Hyčka - Dressler, Soungole, Žitný, Vošahlík - Červenka, Haljeta.