05.10.2023 | Novák Jaroslav

V sobotu míří B-tým do Živanic

V sobotu 7. října míří B-tým Sklářů na severozápad Pardubického kraje, kde se 3 kilometry od Lázní Bohdaneč nachází obec Živanice. Od 16:00 tam na přírodním trávníku místní TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL ŽIVANICE odehraje B-tým FK TEPLICE mistrovské utkání 10.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY.

TJ Sokol Živanice skončil v uplynulém soutěžním ročníku 2022/23 pod vedením trenéra Romana Olivy na 13.místě se ziskem 32 bodů a zápasovou bilancí 7 výher - 11 remíz - 12 porážek s celkovým skóre 46 vstřelených a 48 obdržených branek.

Živanicím pod vedením trenéra Jiřího Krejčího patří v novém soutěžním ročníku 2023/24 FORTUNA ČFL aktuálně 15.místo po 9-ti odehraných kolech. Mají na svém kontě 5 bodů a bilanci 1 výhra - 2 remízy - 6 porážek s celkovým skóre 12 vstřelených a 15 obdržených branek.

O minulém víkendu nastoupily Živanice na hřišti Arsenalu Česká Lípa v této sestavě: 27 Zíma - 2 Spěvák, 4 Chocholatý, 5 Staněk, 6 Vobejda, 9 Buriánek, 10 Nikodem, 14 Polák, 16 Langr, 18 Holec, 21 Kopecký. Střídali: 3 Pánek F., 7 Zvěřina, 13 Pilný, 17 Pánek D. Připraven: 40 Čermák.

Živanice České Lípě nakonec podlehly v utkání dvou rozdílných poločasů po výsledku 2:1 (1:0). V prvním poločase ve 30.minutě po rohovém kopu Bulejka skóroval hlavou Penc a dostal domácí Lípu do vedení - 1:0. Živanice se vyrovnání dočkaly v 72.minutě, kdy Chocholatý poslal do brejku Zvěřinu, ten prošel okolo Hajda a pak si poradil i s gólmanem - 1:1. Lípa se vítězného gólu dočkala v 82.minutě, kdy po centru Kazdy za obranu naběhl Adam Černý a hlavou nedal šanci brankáři hostí Zímovi - 2:1.

Sobotní mistrovské utkání 10.kola ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY 2023/24 mezi domácí týmem TJ SOKOL ŽIVANICE a hostujícím týmem FK TEPLICE B na přírodním trávníku živanického sportovního areálu bude řídit šestatřicetiletá rozhodčí Veronika Kovářová se svými asistenty Antonínem Bohatou a Jiřím Jirákem. Delegátem utkání je Vladan Haleš.