6.kolo | 10.2.2024 | Na Stínadlech / UMT
FK Teplice - FC Chomutov
3:0

FK Teplice B - FC Chomutov 3:0 (0:0)

10.02.2024 | Novák Jaroslav

V sobotu dopoledne odehrál B-tým Sklářů již šesté utkání ve čtyřech týdnech v rámci zimní přípravy před zahájením jarní části Fortuna České fotbalové ligy. Tentokrát v domácím prostředí hostil lídra Fortuna Divize B, ambiciózní tým FC Chomutov vedený hlavním trenérem Tomášem Smolou.

V prvním poločase přítomní diváci viděli hlavně tuhý boj o střed hřiště bez vážnějších příležitostí v obou pokutových územích. Chomutov se prezentoval jako velmi dobře organizovaný soupeř s řadou individuálně skvěle vybavených hráčů. Domácím první poločas nevyšel zcela podle představ a cesta do pokutového území Chomutova pro ně byla velmi složitá, místy až krkolomná. Mohlo za to obrovské množství nepřesných prvních přihrávek, které ukončovalo většinu útočných akcí ještě než vůbec začaly. Jedinou vážnější příležitost Teplic tak měl pouze Vojta Pokorný, který po přihrávce Dominika Procházky přestřelil branku chomutovského Radima Švejdy. Na druhé straně měl brankovou příležitost exteplický Václav Černý, ale jeho tvrdou umístěnou ránu k pravé tyči skvěle zlikvidoval domácí brankář Luděk Němeček. A i proto svítilo v poločase na světelné tabuli bezbrankové skóre.

Druhý poločas byl mnohem zajímavější co se týče brankových příležitostí a povedených akcí před oběma brankami. Ve 47.minutě mohli jít do vedení domácí, ale hlavička Pavla Hrdličky orazítkovala břevno a následná dorážka Patrika Koláře skončila pouze v rukavicích připraveného Radima Švejdy. V 55.minutě střílený roh Michala Trnovce skončil na přední tyči chomutovské branky. V 61.minutě srbský útočník Miloš Kapur po centru Dominika Procházky hlavou jen těsně minul pravou tyč Švejdovi branky. Domácí otevřeli svůj střelecký účet v 70.minutě, když přetažený centr na vzdálenější tyči poslal do Švejdy Jakub Emmer a jeho vyraženou střelu dopravil do sítě rychle reagující Miloš Kapur - 1:0. V 77.minutě přidali Skláři druhou branku po nádherné kombinaci na jeden dotek po ose Procházka - Kapur - Procházka, když míč nasměroval do chomutovské sítě z druhé vlny nabíhající Vojta Pokorný - 2:0. Třetí branka domácích padla dvě minuty před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího Tomáše Bauma po inviduální akci Dominika Procházky, který vyzval ke skórování opět skvěle postaveného Vojtu Pokorného, pro kterého již nebylo složité trefit odkrytou branku Chomutova - 3:0.

DAVID ŠOUREK - trenér FK Teplice B:

“První poločas byl z naší strany utrápený, pomalý a nepřesný. Nedařilo se nám plynule přecházet na útočnou polovinu Chomutova, který zachytával naše přihrávky již v samotném zárodku útočných akcí. Pokud se nám podařilo se k pokutovému území soupeře přeci jen dostat, naše předfinální a finální fáze byla často nepřesná a chyběla nám hlavně větší kreativita proti dobře zformovanému soupeři.

Ve druhém poločase nastalo zlepšení a to také generovalo zajímavé příležitosti před brankou Chomutova. Zhruba od 70 minuty dostala naše převaha výraznější kontury a díky přesnější a rychlejší kombinaci do postupem času unavenějších obranných řad soupeře se nám podařilo vstřelit tři nádherné branky.

Směrem dozadu tým fungoval velmi dobře a i při propadech reagoval jistě a pevně. Proti kvalitnímu soupeři nás těší nula na kontě naší defenzivy, téměř žádná vyložená šance soupeře ze hry a ubráněné standardní situace. Prostor ke zlepšení vidím hlavně v rychlejším a přesnějším řešení finálních přihrávek, chování po ztrátě míče a v zaujetí jednotlivých hráčů.“