4.kolo | 3.2.2024 | Stadion Františka Kloze / UMT
SK Kladno - FK Teplice
1:3

SK Kladno - FK Teplice B 1:3 (0:1)

03.02.2024 | Novák Jaroslav

Měření sil divizního Kladna a třetiligové rezervy Teplic nakonec skončilo zaslouženou výhrou B-týmu hostujících Sklářů.

Komentář

( Zdroj: Webové stránky skkladno.cz / Foto: Facebook SK Kladno / Rozhovory: Zdeněk Hašek, Karel Hrubeš )

Za větrného počasí se spolu na umělé trávě areálu Františka Kloze utkala domácí kladenská družina trenéra Zdeňka Haška s rezervou teplických Sklářů vedenou Davidem Šourkem a Vlastimilem Stožickým.

Severočeši od začátku vyrukovali na domácí Kladno s velice efektivním stylem a na první pohled byla znát dynamika a lepší pohyb Sklářů. Přesná rozehrávka ve spojení s důrazným napadáním vytvořila směs, která Kladnu příliš nechutnala a tak domácí tahali za kratší konec. I přes náznaky pokusů rozehrávky kladenští hrozili spíše z brejků a více ze hry měly celý první poločas po větru hrající Teplice. Více jak 30 minut se hrálo bez branek, ale ve 32.minutě nakonec teplická převaha přinesla své ovoce v podobě vstřeleného gólu Miloše Kapura, srbského útočníka hrajícího ve žluto-modrých barvách. Nedůraz domácích při bránění dal žlutomodrým šanci skórovat a ti jí bezpečně využili.

Do druhé půle oba týmy výraznějším způsobem prostřídali své řady a domácí tým se s větrem v zádech snažil otočit nepříznivě se vyvíjející skóre. Zvýšená aktivita Kladna sice přinesla domácím větší procento držení míče, ale šance na vstřelení branky nepřicházely a tak další dvě branky vstřelily hosté z Teplic. Čestný úspěch domácích barev zaznamenal dvě minuty před koncem kladenský Šnobl.

Ohlasy trenérů

ZDENĚK HAŠEK - trenér domácího týmu SK KLADNO:

"Věřím tomu, že se budeme posouvat i nadále. Jednou prohrou v přípravném utkání všechno nekončí. Hráči však musí mít chuť se zlepšovat a chtít pracovat na tom, co jsme si říkali. To nám zatím chybí."DAVID ŠOUREK - trenér hostujícího týmu FK TEPLICE B:

"Náročné utkání se skvěle připraveným soupeřem, který určitě již brzy nakoukne do ČFL. Kladno bylo dobře organizované, fotbalové a rozhodně konstruktivní. První poločas jsme zvládli co týká organizace na výbornou, chyběla nám ale kvalita ve finální fázi. Druhý poločas jsme se sice dostali do velkých šancí po ziscích ve středu hřiště, ovšem v defenzivní fázi jsme i díky větru nebyli tak pevní a jistí. Nicméně pozitivem je určitě chovaní týmu kolem vlastní šestnáctky. Prostor ke zlepšení vidím hlavně v důrazu v osobních soubojích a v kvalitě finálních přihrávek."