FK Teplice - FC Hradec Králové
2:0

Teplice AŽ - Hradec Králové 2:0 (0:0)

20.05.2024 | Redakce

Zápas o důležité body v boji o záchranu začal lépe právě pro Teplice, které se perou s Duklou Praha o setrvání v 2. lize žen. Hned po několika minutách zahrozily z rohového kopu, bohužel pro ně ale míč v síti neskončil. Na druhé straně se soupeřky dostaly do šance také ze stejné standardní situace, ani ony ovšem gól nevstřelily. Další dobře kopnutý přímý volný kop hostujícího celku zneškodnila výborným zákrokem gólmanka Sklenářová. Ve 28. minutě utkání zahrozila teplická záložnice Němcová, když na bránu vyslala prudkou střelu, která skončila těsně nad břevnem. První poločas více vyložených šancí nenabídl, stav utkání byl prozatím 0:0.

Z druhé půle neubylo ani šedesát vteřin, když se k míči dostala stoperka Rezková, která vyzvala skvělým centrem za obranu ke skórování Henychovou a ta se ve vápně nemýlila! Hradecké fotbalistky se sotva stihly oklepat z inkasované branky a musely míč ze sítě vyndávat podruhé. Centrovaný míč do vápna tentokrát poslala Kolářová, ten si opět našla Henychová, která se i podruhé z podobné situace dokázala prosadit. Snížit stav utkání mohly o několik minut později fotbalistky z Hradce Králové, s velmi dobře zahraným rohovým kopem si ovšem opět poradila domácí gólmanka. V 80. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, když se před bránou ocitla Drbalová, která bohužel trefila hostující gólmanku. Závěrečné minuty utkání již nenabídly další gólové příležitosti, což znamenalo další vítezství pro Teplice. Před posledními dvěma koly tak mají stejný bodový zisk jako soupeřky z Dukly, se kterými příští kolo změří své síly a svedou přímý boj o záchranu.