27.kolo | 17.5.2024 | Dubí - Pozorka / tráva
FK Teplice - FK Jablonec
4:2

Teplice B - Jablonec B 4:2 (1:1)

18.05.2024 | Novák Jaroslav

Teplický B-tým v pátek odpoledne hostil na přírodním trávníku fotbalového areálu 1.FC Dubí v Pozorce rezervní tým Jablonce. Skláři mistrovské utkání 27.kola skupiny B Fortuna České fotbalové ligy nakonec pro sebe rozhodli v samotném závěru dvěma rozdílovými brankami Miloše Kapura a Dominika Procházky a po výsledku 4:2 si připsali na své konto další tři veledůležité mistrovské body.

Skláři si vypracovali hned ve 3.minutě vyloženou příležitost po centru Michala Bílka, který jen těsně na malém vápně o milimetry minul Nemanja Mičevič. Do vedení se ale dostali o 2 minuty později hosté. V 5.minutě si jablonecký David Nykrín na hrotu zpracoval a hlavou před sebe posunul dlouhý centr od Tomáše Kubina a přesnou přízemní střelou z vyložené pozice překonal Luďka Němečka - 0:1. V 9.minutě volný přímý kop Michala Bílka skončil na břevně branky jabloneckého Vojtěcha Reinera a z dorážky poslal míč hlavou těsně nad stoper Pavel Hrdlička. Další šance domácích postupně přicházely. V 15.minutě se neujala střela nebezpečná střela Dominika Procházky a ve 25.minutě z těsné blízkosti nechal vyniknout Reinera Pavel Hrdlička. Vyrovnat se Sklářům podařilo ve 35.minutě po spolupráci dvou srbských hráčů ve žluto-modrém dresu. Miloš Kapur hlavou zády k brance prodloužil tečovaný centr Nemanji Mičeviče, šikovně trefený míč přeletěl jabloneckého brankáře a v cestě do sítě mu nezabránil ani zasahující jablonecký obránce, který ho "dojel" až za brankovou čárou - 1:1.

Sedm minut po začátku druhého poločasu šli do vedení opět hosté. Po přihrávce Dominika Bredy vyslal prudkou střelu levačkou David Nykrín skrytě kolem bránících teplických hráčů, brankář Luděk Němeček ho viděl až na poslední chvíli a proto na skvěle trefený míč přímo k tyči již nedosáhl - 1:2. Ale ani tato branka nezlomila vůli a chuť Sklářů, kteří i nadále stupňovali svůj tlak a neúnavně dobývali branku Jablonce. Zasloužené vyrovnání přišlo po přihrávce Nemanji Mičeviče a následné chytré křižné střele kapitána domácích Matyáše Vachouška k levé tyči pod nohama Jaroslava Diviše a do protipohybu brankáře Vojtěcha Reinera - 2:2. Dělbu bodů, která již byla na spadnutí, ale rázně odmítl v 90.minutě svou druhou brankou v utkání skvěle hrající Miloš Kapur, když parádní hlavičkou poslal do jablonecké sítě skvěle zahraný rohový kop Michala Bílka - 3:2. O dvě minuty později poslal do brejku Michal Bílek na pravém křídle milimetrově přesnou přihrávkou nezastavitelného Dominika Procházku, ten přespurtoval dotírajícího obránce v zeleno-bílém dresu a prudkou tečovanou střelou z těžkého úhlu doslova propálil bezmocného Reinera - 4:2.

Následný závěrečný hvizd hlavního rozhodčího Víta Nedvěda spustil obrovskou teplickou radost ze zisku dalších tří veledůležitých mistrovských bodů.