8.kolo | 19.9.2014 | Městský stadion Mladá Boleslav
3:0

Mladá Boleslav - Teplice 3:0 (1:0)

19.09.2014 | Martin Kovařík

Tepličtí přijeli hájit svou neporazitelnost v letošním ligovém ročníku na půdu Mladé Boleslavi bez zraněného kapitána Milana Matuly, který nemohl usednout ani na lavičku.

Ani to však nebylo překážkou aby už ve 14. minutě byli hodně blízko ke vstřelení první branky, Nivaldo posadil centr přesně na hlavu Litsingiho a ten jen těsně minul levou tyč. V 19. minutě dokonce žlutomodří skórovali, Vůch poslal přímý kop na teč před branku, zde se ho Jablonský nedotkl, ale i přesto míč skončil v síti, jenže rozhodčí branku pro ofsajd neuznal. Stav tak zůstával 0:0. Skóre tedy nakonec otevřeli domácí, Wagner se octil trestuhodně osamocený před Grigarem a z blízka ho propálil. O pět minut později mohl na druhé straně vyrovnat Litsingi či Kapolongo, ale ani jednomu se nepovedlo střílenou zpětnou přihrávku podél brankové čáry usměrnit do sítě.

Do druhé půle trenér Zdeněk Ščasný dvakrát vystřídal, Vondráška nahradil Hošek a Kapolonga Mahmutovič. Snahu o vyrovnání navíc přibrzdila časná červená karta pro Lüftnera, který viděl druhou žlutou kartu už v 49. minutě. Boleslav poté měla velkou šanci zásluhou Ďuriše, ale Tomáše Grigara zachránilo břevno. Když navíc v 65. minutě sudí Kovařík odpískal pokutový kop za faul Hoška, tak šli po druhé trefě Wagnera domácí do dvoubrankového vedení. Aby toho na teplické nebylo málo, tak hned vzápětí viděl Hošek druhou žlutou kartu a žlutomodří šli do devíti. Přesilovku využili středočeši v 71. minutě, kdy po rohu zkompletoval Wagner hattrick. Zápas tak skončil 3:0. "Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, Boleslav jsme jednoznačně přehrávali, ale nevyužili jsme šance a navíc nám nebyla uznána branka. Ve druhé půli padla červená karta a byla po zápase," shrnul utkání trenér Zdeněk Ščasný.