16.kolo | 4.12.2015 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - FK Teplice
4:2

Slovácko - Teplice 4:2 (1:1)

04.12.2015 | Martin Kovařík

K poslednímu podzimnímu zápasu nastoupili tepličtí hráči na hřišti Slovácka, kde trenéru Vavruškovi chyběl vykartovaný Jan Krob. Naopak poprvé v základní sestavě se představil v SYNOT lize Petr Kodeš.

Oba týmy potřebovaly před zimní pauzou nutně bodovat, pokud chtěly mít větší klid před zimní přestávkou. Tíha okamžiku jakoby teplické svazovala. Nedařilo se jim podržet míč a v 19. minutě zásluhou Diviše také prohrávali. Následně zachránila Slavíka také tyč za jeho zády. Jenže Slovácko své šance neproměnilo a ve 34. minutě Hora hlavou po rohovém kopu vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel až do poločasu.

Po změně stran nastoupil do teplického útoku Ulrich Kapolongo, ani to však teplickým nepomohlo. Domácí byli aktivnější a v 57. minutě zahrávali pokutový kop, ten sice Valenta proměnil, jenže za předčasné vběhnutí do Šumulikoskiho rozhodčí branku neuznal. Penaltu však nechal opakovat a Valenta i podruhé proměnil. O tři minuty později bylo ještě hůře, z ostrého úhlu se prosadil Diviš a Teplice prohrávaly 1:3. Posledních hřebíček do teplických nadějí pak zatloukl v 76. minutě střelou přes obránce Šumulikoski. Alespoň snížit dokázal hlavou deset minut před koncem Hora, jenže i tak se tepličtí rozloučili s podzimem další vysokou prohrou.