FK Teplice - SK Slavia Praha
2:1

Teplice - Slavia Praha 2:1 (2:0)

16.04.2014 | Martin Kovařík

K duelu na teplická Stínadla přijela v sobotu podvečer pražská Slavia. Ta však po celý první poločas nepřipomínala vedoucí celek tabulky, protože žlutomodří je nepustili do jediné šance a pohlednými kombinacemi naopak bavili slušně zaplněná Stínadla.

Už ve druhé minutě vyslal pěknou kolmicí Litsingi na steč Mahmutoviče, jenže tomu míč skočil, a tak skončil vysoko nad. Tahle dvojice si o deset minut později spolupráci prohodila a tentokrát už z toho byl vedoucí gól, Franci Litsingi se trefil přesně k pravé tyči. o dalších šest minut později už to bylo dokonce 2:0, tečovaná střela Nivalda skončila za bezmocným Hrubešem. Domácí jakoby neměli dost a do útočných výpadů se dostávali i hráči, od kterých by to mnozí nečekali. Do dobré pozice se tak při brejku dostal i stoper Lüftner a nechybělo mnoho, aby na úterní pohárový gól navázal i ligovým. Do poločasu měli žlutomodří ještě další šance, při závaru ve 23. minutě sešívaní chvílemi ani nevěděli, kde jim hlava stojí. Poté se prezentoval pěknou střelou Nivaldo a ten samý hráč měl na noze třetí gól po centru Vůcha, avšak tentokrát síť nerozvlnil. Stadion tak po první půli svěřencům Zdeňka Ščasného nadšeně aplaudoval.

Druhý poločas dlouho vypadal na vyčkávací partii, tepličtí kontrolovali hru a drželi hosty daleko od své branky. Naopak mohli přidat další gól, po závaru čtvrthodiny před koncem k němu chybělo opravdu málo. Jenže Slavia se za celých devadesát minut dokázala prosadit až v devadesát minutě l, a tak i náskok z úvodní dvacetiminutovky domácím stačil k výhře.